Traktor Fendt 1000 Vario v pořadu Autosalon na Primě! 

A už je to tady – ve čtvrtek 29.6. měl v pořadu Autosalon premiéru náš traktor Fendt 1000 Vario.

Fendt 1000 Vario v pořadu Autosalon!

Natáčení začalo již v Hummer centru na začátku května, kde posádka našeho krasavce Fendt 1050 Vario vyzvala na souboj Martina Mikulenčáka, majitele centra, s jeho notně „ostříleným" Humvee. Jenže to, co bylo z počátku zábavou, se pak zvrhlo v lítý boj. Doslova šílené disciplíny otestovaly nejen technické možnosti strojů, ale především psychickou odolnost řidičů. Výjezdy do kopce, sjezdy, trial, boční náklon, zrychlení a brzdění – to je jen ochutnávka z toho, co uvidíte. A bohužel nutno přiznat, že některé sjezdy z polygonu dolů jsme přece jen nechali v terénu jistějšímu Hummru.

Fendt 1000 Vario v pořadu Autosalon!Souboj titánů pokračoval na začátku června za krásného počasí na Benešovsku. Jestli předtím měl výhodu Hummer na polygonu, nyní jsme měli výhodu my – pole. A hurá na to. Poslední soutěžní disciplínou bylo tahání pracovního nářadí. Většího bráchu zde zastoupil model 1046 Vario, který si s podmítačem Kerner Stratos SA o pracovním záběhu 7,5 m hravě poradil. Po chvilkovém zaváhání jsme nakonec Stratos přece jen zapřáhli za Humvee. Úkol zněl jasně – ujet alespoň 10 m.

A bylo to neuvěřitelné – podařilo se. Začátek byl sice podobný snaze vyhrabat tunel Blanka, ale nakonec se rozjeli a nejen to – dokonce obkroužili celé pole! Sice pracovní hloubka dodržena nebyla, Humvee sežral i zbytky žita, ale stejně musíme uznat, že to byl obdivuhodný výsledek.

 

Fendt 1000 Vario v pořadu Autosalon!A pak už všechen obdiv, filmové pozlátko a vrčení kamer patřilo jen „tisícovce". Snímky zvenku, zevnitř, zespodu, shora, zprava, zleva....v pohybu i stacionární. Ale především údiv nad tím, co vše Fendt dokáže, jakou má výbavu a jak by se od něj automobilky mohly učit.

Podrobným testem prošel nejen dofuk kol VarioGrip, ale i navigace VarioGuide. Náš krasavec jezdil sám a expert Pepa (Josef Vrtal) si užíval komfortu kabiny s rukama za hlavou za mohutného řevu výkonné repro soustavy a rádia. No prostě paráda!

Traktor FENDT 1000 Vario získal od experta Pepy skvělé hodnocení 97% a se ctí se zaparkoval do Autosalonové garáže.

 

Kdo nestihl premiéru na Prima Cool, může se kdykoliv podívat na celý pořad na Prima Play nebo na reportáž přímo ZDE.

 


Zpět

fendt fella challenger fendt fella challenger

agromex Copyright © 2016 AGROMEX -
zemědělská technika