Vybíráme ze zemědělské techniky

Challenger

  Historie značky Challenger je úzce spjata s jedinečnou technologií pásových traktorů Caterpillar. Dnes najdeme v sortimentu značky Challenger samozřejmě nejen pásové a kolové traktory, ale také sklízecí mlátičky, lisy a v neposlední řadě aplikační techniku, která má také dlouhou a úspěšnou tradici.

  Za průkopníky v oblasti pásových traktorů můžeme považovat Benjamina Holta a Daniela Besta, kteří v roce 1890 začali experimentovat v oblasti strojů pro zemní práce. Vzhledem k tehdejším podmínkám, kdy bylo k pohonu používáno těžkých a rozměrných parních strojů, bylo nutné řešit problémy zapadání strojů.  Jako nejvhodnější se jevilo použití právě pásového podvozku.

  V dnešní době, kdy je jedním ze sledovaných a diskutovaných parametrů měrný tlak stroje na půdu, nachází pásové traktory uplatnění jako výkonné polní tahače, které se vyznačují právě velkou styčnou plochou a tedy i možností snížení nežádoucího zhutňování půdy. Nesmíme také zapomenout na výhody plynoucí z menšího prokluzu a vyššího tažného výkonu.

  Challenger se dále soustředí na aplikační techniku – tedy především samojízdné postřikovače RoGator řady 600 a Spra-Coupe řad 4000 a 7000. Řešení s vysokou plošnou výkonností nabízí rovněž pro aplikaci kejdy – aplikátory kejdy TerraGator.

  Challenger - fotogalerie

  | Copyright © 2010 AGROMEX - zemědělská technika | Administrace | webdesign lasty.info